Nejnovější recenze ze sekce Alternativní příprava kávy

Přidáno: 21. listopadu 2022

Hario Mizudashi Cold Brew MCPN-7R Red

Ověřený zákazník GOURMETKAVA.CZ Klaus

Přidáno: 16. listopadu 2022

Zakoupeno v GOURMETKAVA.CZ

• Chcete-li ochutnat kávu v jiné chuti kupte si tento produkt nebudete litovat

Doporučuji tento produkt

• Design
  • Snadna priprava kavy

Přidáno: 5. listopadu 2022

Zakoupeno v GOURMETKAVA.CZ

Kupovala jsem synovi na cesty, měl radost.

Ověřený zákazník MegaKnihy.cz Veronika

Přidáno: 1. listopadu 2022

Zakoupeno v MegaKnihy.cz

dlouhodobá zkušenost, super

Aerobie AeroPress

Ověřený zákazník Abanesa.cz FREEDOM!!!

Přidáno: 21. října 2022

Zakoupeno v Abanesa.cz

• Rychlá příprava kávy
  • Rychlá a snadná údržba
  • Výborný výsledek
  • Zajímavý rituál

Nejlepší způsob přípravy domácí kávy. Doteď jsem používal vietnamský šálkofiltr na překapávání. Bylo potřeba čekat cca 5-10 minut, než kafe překapalo. Do té doby výrazně vychladlo. Bylo potřeba filtr mýt po pár použitích a hlavně prošťouchnout dírky, jinak se postupně ucpaly a kafe nepřekapávalo.
Aeropress stačí po vytlačení použitého kafe s filtrem jen zběžně opláchnout. Nikde se nějak výrazně nezanáší a nic se neucpává. Nemusíte čekat, až kafe překape, připravíte ho téměř okamžitě. Výsledné kafe je za použití kvalitní suroviny výborné. Chuť je opravdu výrazná.
Použití je snadné. V balení je originální návod v různých jazycích a k tomu ještě zvlášť český návod. Jediné, co mi v návodu nesedělo, byly míry - kolik kafe a vody použít. Ve výsledku na jeden šálek sypu cca dvě naběračky místo jedné a zalévám to až na úroveň, která má údajně odpovídat třem šálkům. Uvědomuju si, že tady jde do značné míry o osobní preferenci, ale když jsem zkoušel dodržet míry v návodu, výsledek bylo opravdu miniaturní kafe a nebylo moc výrazné. Každý si ale určitě experimentací najde svoji míru. Rituál stlačování pístu je svým způsobem velmi uspokojující. Při stlačování kafe doslova syčí, jak je protlačováno přes jemný filtr.
Momentálně používám papírové filtry, které byly v balení, ale v budoucnu plánuju vyzkoušet i kovový znovupoužitelný. Jsem zvědavý hlavně na to, jestli se bude zanášet jako vietnamské šálkofiltry.
Pro mě je Aeropress naprosto ideální. Nesnáším komplikované kávovary, které jsou náročné na údržbu a stojí majlant. Aeropress je rychlý, snadný na údržbu a výsledek stojí za to. Je úžasné, že bez nějakého čekání na překapání nebo louhování můžete z kávy vymáčknout maximum chuti. Rozhodně můžu Aeropress doporučit každému milovníkovi kávy.

Ověřený zákazník Kava.cz Pabax

Přidáno: 19. října 2022

Zakoupeno v Kava.cz

• Promyšlená konstrukce
  • Perfektní na cesty
  • Snadné čištění
  • Zatím jsem žádnou nezjistil

Mně se myšlenka Aeropressu hodně líbila od chvíle, kdy jsem viděl první video s ním. Ale teprve teď jsem se rozhodl nahradit na vandrech svoji oblíbenou moka konvičku něčím novým, a verze Go se ukázala jako ideální náhrada. Celé zařízení se poskládá do vlastního hrnku, který je sice trochu větší, než jsem si ho představoval, ale dobře se drží a kávovat na něm při presování dobře sedí. Základní příprava kávy je velmi jednoduchá, ale je tu taky hodně možností k experimentování. Rozhodně doporučuji.

Chemex CM-6A

• jedná se o produkt 2 v 1

Ověřený zákazník GOURMETKAVA.CZ Rado

• Praktické balení
  • Rychlá příprava

Aeropress je velmi snadný a rychlý způsob přípravy kávy. Chuťově bych to spíše přirovnal k silnějšímu frenchpressu a velkou výhodou je, že díky použitému filtru je káva čistá a nezůstává v hrnku žádný lógr. Čištění je také velmi snadné a rychlé. Pouze při přípravě dnem vzhůru (připadá mi nejjednodušší) káva vždy při otáčení trochu kape, tak je třeba si na to dát pozor, ať se nezašpiní stůl ;-)

Ověřený zákazník BUSHCRAFTshop.cz Pavel

Ověřený zákazník Sportega.cz Michaela

Přidáno: 20. září 2022

Zakoupeno v Sportega.cz

• Káva výborná
  • Malý, skladný a docela odolný
  • Super na cesty
  • Vyšší cena

Byl to dárek, ale má velký úspěch. Vyzkoušeno jak s kapslemi tak i s mletou kávou. Káva prý výborná s pěknou pěnou, určitě lepší než třeba french press).

Ověřený zákazník GOURMETKAVA.CZ Fatih

Hario Dripper V60-02 Ceramic Red

Ověřený zákazník KathyCoffee.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 29. srpna 2022

Zakoupeno v KathyCoffee.cz

• pro vaše kávové rituály krásný set
Hario Dripper V60-01 Ceramic Red

Hario Dripper V60-01 Ceramic Red

Ověřený zákazník Kava.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 18. srpna 2022

Zakoupeno v Kava.cz

• Není třeba redukce na hrníček

Příliš malý (menší něž Origami S) a na můj vkus silný. Origami je mně příjemnější, na druhou stranu potřebujete i redukci na hrníček. Za sebe budu doporučovat Origami.

Staresso Mini SP-200M Deep Black

Staresso Mini SP-200M Deep Black

Ověřený zákazník Káva na cesty Ověřený zákazník

Přidáno: 16. srpna 2022

Zakoupeno v Káva na cesty

• Kvalitní zpracování.
  • Krásný obal.
  • Malé rozměry.
  • Kafe má krásnou pěnu, myslím si, že výrobce ohledně tlaku nelže.
  • Po rozbalení kávovar docela smrděl plastem. Trvalo docela dlouho, než vyčichl.
  • Na rozdíl od jeho většího bratříčka nemá šálek uchycen napevno.

S kávovarem jsem zatím spokojen. Káva vypadá krásně, dělá krémovou pěnu a není ani třeba nějak dlouho pumpovat.

Nejdříve mě trochu překvapilo, že na rozdíl od svého většího bratříčka nemá šálek uchycen napevno. Díly se na sebe jen nasazují, takže musíte při vaření dávat pozor, aby se soustava nerozdělila a kafe se nerozlilo. Ideální je postavit vše na rovný povrch, což usnadní i to samotné pumpování. Na druhou stranu díky volnému spojení dílů můžete namísto originálního šálku použít svůj vlastní šálek tak, že se o něj opřete rukou, v níž držíte kávovar. To je docela použitelné řešení a ušetříte přelívání kávy, pokud jich děláte víc za sebou.

Hario Dripper V60-02 Plastic Clear

Hario Dripper V60-02 Plastic Clear

Přidáno: 11. srpna 2022

Zakoupeno v GOURMETKAVA.CZ

V podstatě upravený trychtýř pro daný účel.

Zobrazuji 81 - 100 ze 500 recenzí 1...3 4 [ 5 ] 6 7...25